FotostoryAS

Navigace

ExDeRu 2017

Rok sa s rokom zišiel... a ja som sa opäť dostal do miest kráľov lesa.

Koberec živých farieb, prezrádza, že najkrajšie ročné obdobie... sa nezastaviteľne blíži, ako i fakt že cesta na druhú stranu Českej republiky sa niesla v znamení dlhotrvajúceho dažďa a mrholenia... a keď už teda prestalo pršať, tak sa z hlbokých lesom vynorila hmla..., ktorá akoby chcela zakryť divadlo Kráľov lesa.

Priatelia... prinášam Vám zábery a spomienky z tohtoročnej expedície z Jelenej ruje

 ExDeRu 2017

Dni, bolí veľmi vlhké a studené.... a koľkokrát som len tak sedel v tme s hlavou sklonenou v kapucni , schovaný za kamuflážou len s kulisou bubnujúcich kvapiek na bunde... Oblečenie som nepodcenil a zostával som v teple i napriek počasiu,  ktoré si zrejme povedalo, že to trošku okorení.

Bohužiaľ Jelenia ruja... vychádza práve na obdobie sezóny zberačov hríbov, takže v lesoch je rušno čoraz viac. Mne samému sa stalo počas expedície,  že z húštiny, odkiaľ som čakal... kráľa lesa, čierneho rytiera... alebo len tak zvedavú líšku sa ozvalo zvonenie telefónu.

Dni sa vliekli a jediné čo som mal v daždi a v hmle nafotené boli oblasti a miesta, kde práve sedím. Jelene sa neukázali, ale o svojej prítomnosti dali o sebe vedieť a to hlavne pretrubovaním sa navzájom z hlbokých lesov. Je neskutočné počúvať toto obdobie živočíšnej ríše, keď Vami táto energia pulzuje a vibruje v tesnej blízkosti... a vy cítite pokoru a rešpekt... pred týmito úžasnými zvieratami.

 

Čas neúprosne utekal..., počas „obdobia dažďov“ som toho moc nevidel , ale počul som toho veľa... ,posledné dni sa konečne objavili králi lesa ktorí vystupovali z hmly do ostrého jasného východu slnka, neskutočný pohľad ako sa z bielej masy naplno rozžiarenej do oranžova vynára parožie... a majestátne vychádzajú cez priesek v kopci na druhú stranu... .

 

Prvá časť ExDeRu bola za mnou... a ja som sa presunul opäť na druhú stranu ČR , trošku sklamaný, ale nie nahnevaný... .Voľná príroda alebo veľké lovecké obory sú typické tým že nemusíte vidieť celé dni ani veveričku... Nie sú to parky, kde Vám jelene žerú z ruky... , kde vždy vidíte zver.

 Mal som 500km pred sebou a 350 km za sebou... plný odhodlania, že počasie sa umúdri a tohtoročná ExDeRu bude nakoniec úspešná.

 

Na druhú lokalitu som nemal toľko času ako na prvú časť, avšak patrónka Diana mala so mnou zľutovanie a dovolila mi aby som nakoniec aspoň z časti zazrel za oponu slávnosti jesene.

 

Huntingmagazine.net Deer Dance

Priatelia, z môjho pohľadu ExDeRu 2017 malo síce ťažký začiatok... avšak trpezlivosť, sebazaprenie ako i odhodlanie nakoniec vyvrcholilo v neopakovateľný zážitok.

Nabehal som cca 10km a presuny vcelku zhruba 1000km

Zažil som dážď, hmlu , východy a  západy a dokonca i náznak Babieho leta.

Stretol som Jelene , Danielov i Muflóny a v neposlednom rade skvelých ľudí a i napriek počasiu, všade vládla neskutočne pozitívna nálada a atmosféra.

FotoStoryAS