Memorial Jitky Hromadové | FotoStoryAS

FotostoryAS

Menu
Reklamní sdělení
Měj své vlastní webové stránky!https://www.websnadno.czMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S WebSnadno je můžete mít i Vy.
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.
Araven - bazar, antikvariát.https://www.araven.czRozcestník internetových obchodů slouží jako křižovatka e-shopů, s kterými spolupracujeme a kter


Memoriál Jitky Hromadové 2017

časopis Poľovníctvo a rybárstvo

Facebook

Jitka Hromadová

sa nezmazateľné zapísala do historie chovu a výcviku nemeckých krátkosrstých stavačov v Československu.

Poľovníctvu a hlavne poľovníckej kynológii sa začala venovať po boku svojho manžela Hynka v roku 1934. Krátko po 2.svetovej vojne fena Dynka z Talianskeho rybníka položila základ chovateľské stanice „Záhradky“

Jitka Hromadová vždy kládla veľký doraz na skĺbenie exteriéru s loveckými vlastnosťami jej stavacov. Za viac ako 40 rokov chovu vzišlo z chovnej stanice „Zahrádky“ desiatky kvalitných šteniat .Jedným z prvých stavačov, ktorý chovnú stanicu „Zahradky“ preslávil, bol skvelý všestranný pes Drak Zahrádky, ktorý spôsobil senzáciu , keď v roku 1965 vyhral medzinárodnú výstavu vo Viedni a získal titul CACIB.

Jitka Hromadová sa narodila v roku 1912 v Prahe, málokto vie že bola majsterka Slovenska v Brokovej streľbe. Svojich zverencov viedla od zakladných skúšok vlôh až po tie najvyššie, pravidelne sa zúčastňovala memoriálov Vojtěcha, Steinitze, Knolla, Podhajského. Bola uznávaným a rešpektovaným rozhodcom vďaka bohatým skúsenostiam pre výkon a exteriér loveckých psov. O skúsenosti sa rada delila a pomáhala mladým kynológom za čo sa v mnohých ľuďoch zapísala ako neuveriteľný človek, ktorý rozdával radosť zo života všade kde sa objavil. Prijemným a šarmantným vystupovaním prinášala noblesu do loveckých a kynologických akcí.

Memoriál J. Hromadovej je v prvom rade sviatok všetkých stavačov, úcty, pokory a poklony pred pamiatkou kynológa a veľkej osobnosti človeka, ktorý stavače miloval a vkladal do nich kúsok svoje duše i srdca a v neposlednom rade veľký kus svojho života.    
                                  

Memoriál Jitky Hromadové vznikl poprvé před devíti lety jako oslava této výrazné osobnosti opavské kynologie a jeho snahou je pozvednout kynologii v našem kraji a také na mezinárodní úrovni. Každým rokem se memoriálu účastní vůdci jak ze slovenské, tak polské republiky. Memoriál je pořádaný jako tři samostatné zkoušky: lesní zkoušky, speciální zkoušky vodní práce a zkoušky vloh se zadáním čekatelství práce CACT a res.CACT. Soutěž pořádá Klub krátkosrstý ohař ČR ve spolupráci s Okresním mysliveckým spolkem Opava a mohou se ho zúčastnit všechna plemena ohařů. Nedílnou součástí memoriálu je katalog s fotografiemi a informacemi o jednotlivých startujících psech, který dopisuje celkový charakter memoriálu. Vždy se snažíme o kvalitní terény s dostatečným zazvěřením, mezinárodní sbor rozhodčích, příjemnou přátelskou atmosféru a nezapomenutelné zážitky v kruhu kynologických přátel.

Mgr. Martina Mullerová - riaditeľka memoriálu

                                                                                                               Zbor rozhodcov 

                                                                           Luděk Muller                   Mgr.Martina Mullerová
                                                                           Břetislav Vaňhara           Ing.Stanislav Rafaj
                                                                           Vlastimil Polakovič         Karel Poledník
                                                                          Tibor Ruchovanský         František Baier
                                                                          Rastislav Macek              Ludmila Zajícová
                                                                          Michal Prosek                  Jaroslav Sajbot
                                                                         Josef Sikora                     Pavel Hermann
 
Minulý víkend ... som sa zúčastnil už IX. ročníka Memoriálu Jitky Hromadovej, ktorý sa uskutočnil v poľovných spoločenstvách MS Křemenky Bolatice - pole (lovecká chata), MS Běla – les (pstruhárna), MS Bohuslavice – voda (lovecká chata).

Celý víkend nás bičovalo neskutočné teplo, ktoré bolo náročné pre každého od koróny až po účastníkov a hlavne pre psov ,avšak skúsenosti a dobrá kondícia mala za následok, že to všetci hravo zvládli a nepriazňou počasia si poradili..... Rád by som vyzdvihol celý organizačný tím, ktorý bol na veľmi vysokej úrovni. Je dôležité vyzdvihnúť prácu rozhodcov, ktorí rozhodovali spravodlivo a zodpovedne, výsledkom čoho nebola podaná ani jedna sťažnosť, ako i všetkým vedúcim skupín, organizačných zložiek a výbornej a disciplinovanej koróne.

 Za všetkých zúčastnených by som rád poďakoval sponzorom a partnerom Memoriálu za akúkoľvek pomoc a za pekné spomienky v podaní krásnych cien pre víťazov, ktorým boli na tomto memoriáli všetci. Nikto neodišiel s prázdnymi rukami.... a spolu so zážitkami si odnášali vecné spomienky.

ČESŤ ľudom, ktorí sa s nadšením a vervou púšťajú do podobných projektov zo zápalom a s odhodlaním... aby prezentovali nielen poľovnícku kynológiu ale i poľovníctvo.

Mal som veľkú česť byť okrajovou súčasťou tohto významného medzinárodného podujatia stavačov so zastúpením krajín Slovensko, Poľsko, Česko.

Ďakujem.

Víťaz IX. ročníka  Memoriálu Jitky Hromadovej 

Bára Blava zo Šúravskej doliny

Nemecký stavač krátkosrstý
Jozef Benovic

Slovensko

Tvorba webových stránek na WebSnadno | Nahlásit obsah