GreyBay | FotoStoryAS

FotostoryAS

Menu
Reklamní sdělení
Prizezinylka.czhttps://www.prizezinylka.czProdej přízí k ruční výrobě hraček a oděvů
Vavito - dřevěné hračkyhttps://www.vavito.czKrásné dřevěné a ručně vyráběné hračky rozvíjející jemnou motoriku dítěte, kreativitu a fantazii
Jak to bylo za Covidu? https://www.jinedimenze.netStáhněte si zdarma knihu spisovatele Petra Matějčka: COVIDO-TYRANIE: výpověď doby (2020, 2021)

 

GreyBay - Weimaranens Kennel

http://www.greybay.cz/

Takmer po roku, som sa opäť stretol s chovateľkou Evou Novákou GreyBay - Weimaranens Kennel a fenkou Weimarského stavača Cherry (Cherry - Demi Grey Eminence) Pred „rokom“ sme sa stretli na Memoriále R. Jakoubka kde bojovali o čo najlepšie výsledky a Cherry bola v plnej sile , tento krát je Cherry v plnej sile... ale ako maminka, ktorá si svoje materské povinnosti plní na jednotku , neskutočne roztomilých štenat.
Výnimočne strávený deň na foteni s príjemnými ľuďmi , svorkou šedých klbiek a trošku spaľujúcim počasím...deň nemohol dopadnúť inak ... ako len spomienkovo.

Slová chovateľky Eva Nováková :
Cherry je už můj třetí výmarský ohař – propadla jsem tomuto plemeni už před 15 lety.
A tak, když jsem přišla o svoji první ohařku Jessi začala jsem hned hledat štěňáto.
Cherrinku jsme si přivezli domů 5.1.2014. Jakmile viděla, že ji doma čeká další šedivák ( Jasper) byla spokojená. Nebyla to sice maminka, ale kamarád k přitulení ano. Jasper se Cherrinky z počátku bál, dnes je to jeho největší láska.
Hned, jakmile mněla očkování jsme se spolu pustily do výcviku. Brala jsem ji všude s sebou, šly jsme se podívat do města, brali jsme ji mezi lidi i do restaurace. Chodily jsme spolu na procházky do Stromovky za pejskama. Základní poslušnost jsme absolvovaly na cvičáku, pokračovaly jsme v agility, které Cherry bavilo tak 10 hodin a co dál? Začala jsem jako nemyslivec a naprostý laik hledat možnosti loveckého výcviku. Začátky byly těžké, ale po cestě jsem poznala skvělé lidi a začalo nás to obě bavit. Takže se doma postupně objevovaly křepelky, mražení bažanti, zajíci i liška. 
V roce 2015 Cherry úspěšně absolvovala všechny zkoušky - Zkoušky vloh, Podzimní a Lesní zkoušky a v říjnu Všestranné zkoušky. 
Cherry je velmi chuťová fenka a práce ji hrozně baví. Stala se poslušnou a ovladatelnou v každé situaci. 
V prvé řadě je ale Cherrinka člen naší rodinné smečky a prožíváme spolu spoustu krásných chvil na horách, v lese, při výcviku i prostě jen tak doma.
Vzhledem k tomu, že je Cherry výborná exteriérem i pracovně jsem se rozhodla ji uchovnit a nechat si pro sebe od ní štěňátko. Našli jsme krásného krycího psa s výborným původem, exteriérem i pracovními zkouškami) s moc milou majitelkou v Dánsku ( Jime Beam du Berceau de Bugatti) a odjeli na krytí do Dánska. Vše se podařilo a 9.5.2017 se narodilo v naší chovatelská stanici 6 krásných štěňátek – 2 holčičky a 4 kluci. Všichni jsou zdraví, krásně rostou a už mají své nové domovy. Abych zdokumentovala své úsilí a představila štěňátka Grey Bay, poprosila jsem Adam Simandela o nafocení pejsků. Vznikly moc krásné fotky, za které moc děkuji.

FotoStory-AS (Adam Simandel)

Tvorba webových stránek na WebSnadno | Nahlásit obsah