Ze Štípek | FotoStoryAS

FotostoryAS

Menu
Reklamní sdělení
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czUrychlíme procesy ve vašem e-shopu. Ověřujte bankovní převody efektivně.
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czAutomatizace bankovních procesů. Sloučení účtů, uživatelé a práva, rychle vyhledávání.
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.

Chovatelská stanice ze Štípek

Pred pár dňami som prijal pozvanie na výcvikový víkend na Sever Moravy (Opavsko) na fotografovanie ChS ze Štípek...a to na výcvik pointrov (Anook, Apache, Odeta ). Vydarené počasie takmer na objednávku a výborná nálada a atmosféra nás hnala v podstate celý víkend. Rád by som poďakoval výcvikárom za príjemne strávený vikend ako i pozvanie do krásneho prostredia. Martina Müllerová a Luděk Müller.

http://www.chszestipek.cz/

Slová chovateľov:

"Chovatelská stanice ze Štípek se věnuje chovu plemen Německý ohař krátkosrstý a Pointer. Toto album je věnováno prezentaci plemene Pointer, které se stalo součástí chovu CHS v roce 2007. Zakladatelkou našeho chovu se stala fena Klasa Editor. Psi jsou naší vášní a celoživotním koníčkem. Snažíme se o kvalitní chov psů s výbornými pracovními i exteriérovými vlastnostmi. " Slovo pointer sa v anglickej poľovníckej reči využíva na označenie zvláštneho správania, pričom pes strnie, ako Angličania hovoria "zmrzne", v typickom postoji "vystaví", keď chce lovca upozorniť na prítomnosť zveri, spravidla pernatej. Priamym predchodcom súčasného anglického pointra je španielsky pointer, de punta. Jeho zvláštnosť už v 17. storočí bola, že na rozdiel od väčšiny vtedajších loveckých psov zvetrí zver a zostal predňou nehybne stáť. To však nebolo podmienkou, mohol tiež zver označiť posadením, ako neskôr "sitting dog", setre, alebo dokonca spaním. Preto bol v čechách označený ako pes ležací . Do roku 1850 bolo v chove pointera používané plemeno anglických parfosních štváčov foxhoundov, ktoré do chovu zaradil plukovník Thorton, zakladateľ moderného chovu anglického pointera. Najväčšie zásluhy sú však pripisované Williamovi Alkwirightovi, ktorý podľa odhadu odchoval cez 2000 anglických pointerov. Prvýkrát bol pointer samostatne predvedený na výstave v Newcastlu v roku v roku 1859. Jeho obľuba u nás stúpla až po 2. svetovej vojne, kedy mnohí chovatelia bližšie spoznali jeho vynikajúce lovecké vlastnosti, pre ktoré je právom nazývaný plnokrvníkom medzi psami. Pre tieto vlastnosti, medzi ktoré najmä patrí výborný nos, vrodené systematické, rýchle a vytrvalé hľadanie a pevné vystavovanie, sa pointer používal k zušľachteniu iných plemien stavačov, ktoré sa im do tej doby nemohli vo výkone vyrovnať. O Pointerovi bola povesť, že sú ťažko ovládateľní, že majú nechuť k prinášanie, že nejdú do vody a sú neschopní pracovať na stope s nízkym nosom. To všetko bolo vyvrátené tým, že mnoho pointerov zložilo s úspechom všestranné skúšky

Tvorba webových stránek na WebSnadno | Nahlásit obsah