Hunting training 23-25.3 2018 | FotoStoryAS

FotostoryAS

Menu
Reklamní sdělení
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.
Měj své vlastní webové stránky!https://www.websnadno.czMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S WebSnadno je můžete mít i Vy.
E-shop snadno & rychlehttps://www.websnadno.czSystém WebSnadno nabízí moderní e-shop s podporou on-line plateb.

Lovecký výcvik ohařov 23-25.3 2018 

Deň 23.3. bol zahajovaci deň kynologickej sezóny FotostoryAS.

Pri náhlych a neočakávaných zmenách plánov som nakoniec skončil na víkendovom Lovecký výcvik Ohařov Dagmar Veličkovej a Arnošta Rehořa v katastri obce Škrdlovice na Vysočine.

    Spočiatku jarné počasie prelínali chvíľkové výpady nevzdávajúcej sa vládnucej zimy. Výcvik prebiehal ako inak vo výbornej atmosfére vo všetkej vážnosti a pravidlami, ktoré loveckej kynológii prislúchajú. Účastníci boli oboznámení nielen s teóriou a praxou ale i s prvkami a základným pojmami, ktoré lovecká kynológia obsahuje. Disciplinovanosť účastníkov bola nepriehľadnutelná ako i radosť z práce svojich pomocníkov, ktorí prešli značným posunom oproti Novembrovému hmlou skúšanému výcviku. Výborná organizácia, skvelí ľudia a i radosťou naplnený psy z práce dáva tomuto víkendu krásne zážitky a určite sa radí do do dní  spomienkových.  

   Veľké poďakovanie patrí D.Veličkovej a A.Rehořovi za neutíchajúci optimizmus ako i za flexibilné a okamžite reagovanie, čo sa týka môjho neočakávaného príchodu. Miestnemu MS Škrdlovice, ktoré umožnilo a zabezpečilo vhodný terén pre psov, ktorí neodmysliteľne patria a budú patriť do poľovníctva. A samozrejme všetkým účastníkom výcviku, ktorí sa dobrou náladou burcovali navzájom nielen v teréne ale i pri večernom posedenie u prednášky či voľnej zábave.   

Ďakujem vam a dúfam že sa stretneme či už na výcvikoch, skúškach alebo súťažiach.

Dagmar Veličková

25-27.března 2018 se na krásné Vysočině konal náš další intenzivní víkendový výcvik ohařů, kterého se zúčastnilo 18 ohařů. V pátek celý den probíhal výcvik na poli, kdy se dvě skupiny psů pod vedením jednoho výcvikáře zdokonalovaly ve skupinovém (společný hon) a následně v individuálním hledání se zaměřením na správný systém, rychlost a vytrvalost. Další dvě skupiny s druhým výcvikářem se věnovaly práci s živou zvěří: hledání,vystavování, postupování a klidy před zvěří.sobotu jsme se pak zaměřili na práci s aporty pernaté a srstnaté zvěře (procvičovali jsme pohozené, dohledávky i vlečky), kde jsem zaznamenala obrovské pokroky všech zúčastěných psů. No a na neděli jsme si připravili cvičné zkoušky vloh, kterých se zúčastnilo 17 ohařů. Tato akce byla úžasná, velmi pečlivě zorganizovaná a skoro vše na ní probíhalo jako na skutečných zkouškách(slavnostní zahájení,rozlosování, rozdělení do skupin, odjezd do honiteb, práce psů, vyhodnocení, slavností ukončení). Hlavním sponzorem této akce byla firma Natural Platinum, která nám poskytla dárky pro všechny zúčastněné a speciální dárky pro první tři umístěné.  Dalším sponzorem byla samozřejmě přímo škola Lovecký výcvik ohařů Dagmar Veličkové, všichni dostali drobné dárky, diplomy, trička s naším logem a první tři navíc poháry. Zkoušky dokončili všichni startující ohaři, 13 v ceně I., 4 v ceně II. Já sama jsem byla s touto akcí nadmíru spokojena, vidět mé lidské žáky, jak úžasně se chovali, jak k těmto zkouškám přistoupili se vší vážností a hlavně pak mé psí žáčky, jak po pár měsících výcviku dokonale pracovali mě naplňovalo neskutečnou pýchou, místy až dojetím :)

Celý víkend proběhl ve výborné atmosféře a za úžasných pokroků všech zúčastněných pejsků. 

 

 

Tvorba webových stránek na WebSnadno | Nahlásit obsah