Lovecký výcvik Hájovna Mrákavy | FotoStoryAS

FotostoryAS

Menu

     Již několik let koncem května pořádáme víkendový nácvik – příprava na podzimní zkoušky. Je to v netradičním termínu právě pro to, že mnozí psi nestíhají odejít zkoušky v podzimních termínech, na jaře již mají „nacvičeno“ a tak berou tento víkend jako generálku do nové sezóny či k prvním možným termínům zkoušek.

     Loňský a letošní rok byl trochu výjimečný a vše co je zažité a dané nebylo nebo se měnilo. V roce 2020 tato víkendová akce neproběhla vůbec a letos jsme téměř do poslední chvíle nevěděli, zda budeme moci skupinově cvičit. Cvičit nám sice povolili, ale nakonec selhalo ubytování, kdy nebylo možné odjet na pobytový víkend. Rozhodli jsme se uspořádat tedy alespoň jeden nácvikový den. Výcvik byl zaměřen na disciplíny podzimních zkoušek a byl pro naše současné cvičence, kteří se loni a letos na jaře poprali s aporty na zvěři. Pro některé to bylo opakování a vzbuzení se ze zimního „covidového“ spánku a pro jiné to byla řada nových věcí.

Počasí v sobotu bylo proměnlivé a pejsci si měli možnost ozkoušet teplo, zimu, vítr i déšť. Naštěstí, žádné extrémy, takže změny byly spíše vhodné a příjemné.

Od rána jsme pracovali ve třech skupinách složených z mladých ohařů a připojili se k nám i dva zlatí retrívři. Nácvik probíhal v terénech ozimů a luk, které sloužili perfektně k dohledávkám, vlečkám i nácviku hledání a vystavení živé zvěře. Výcvik byl večer ukončen prací ve vodě – přinášením kachny. Na samotný závěr dne jsme opekli špekáčky a probrali úspěchy, neúspěchy a humorné situace celého dne.

Všichni se snažili a jsme rádi, že se posunuli zase o kousek dál a ozkoušeli si atmosféru zkoušek, nové terény, trénink ve skupině a dozvěděli se nové rady a postřehy. Doufáme, že brzo budeme moci odjet i na pobytový výcvik, který má své kouzlo v podobě večerní teorie, posezení a navazujícího druhého výcvikového dne.

 Děkuji všem za fajn atmosféru a instruktorům za poctivě, trpělivě vedený výcvik … a Adamovi za krásné fotečky, které jasně dokreslují pohodovou atmosféru…

Brzo zase někde a lovecké kynologii ZDAR

Zuzka Veselá, Lovecký výcvik

Fotostory A.S. FB page / Instagram

Facebook Album