ExDeRu 2018 | FotoStoryAS

FotostoryAS

Menu
Reklamní sdělení
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.
Měj své vlastní webové stránky!https://www.websnadno.czMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S WebSnadno je můžete mít i Vy.
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czAutomatizace bankovních procesů. Sloučení účtů, uživatelé a práva, rychle vyhledávání.

 

 (EX)pedition (DE)er (RU)t 2018

The Hunting Magazin (EN)

Slovakia

 

Prišiel čas, sviatok každého jeleniara.

Na zvlnených pahorkoch stredného Slovenska si chladný vietor preráža cestu medzi stromami ako by chcel odohnať posledné zvyšky leta. Hora sa oblieka do nového šatu. Nastáva čas, čas loveckej Expedície na Jelene ExDeRu 2018 (FB)Tohto ročné ExDeRu je premiérou z viacerých pohľadov.

   Prvou zmenou je optická podpora pozorovacích ďalekohľadov firmy Meopta, i keď Meopta bola s nami i na predošlej expedícii v Slovinsku „Košúta“. Teplé dni odchádzali a ja som netrpezlivo očakával dátum odjazdu  s nádejou , že dni na expedícii trošku ochladnú, aby sa králi hôr nezdráhali predviesť divadlo. Dorazili sme na miesto, cez brány na hôr, hmla vystupujúca zo zeme, akoby symbolizovala myšlienky ktoré majú odísť a rozplynúť sa v nebi a umožniť prázdnej hlave príchod nových zážitkov. Druhou zmenou bola destinácia, tento krát sme lovili na Slovensku, v mojej domovine. Riziko rôznych stretnutí bolo ako benzín do motora. Neskutočné panorámy , ktoré sa s odchádzajúcou nocou  vrývali do očí a následne do spomienok na výnimočné dni na konci Septembra.

   Králi sa hanbili a vychádzali v podstate v momentoch, keď fotoaparát kapituloval... Zvuk, spev ktorý sa rozlieha po celej dedine a pridružených pasienkoch bohužiaľ zachytiť na fotografiu neviem. A ten čo to zažil určite vie o čom rozprávam. Rád by som poďakoval sprievodcom za nesmrteľné zážitky s vlkom, stopovaním jeleňov a neskotočnú loveckú atmosféru počas celej výpravy. V neposlednom rade celému expedičnému týmu byť súčasťou jesenného sviatku a skvelej nálady ( i keď sa zo začiatku moc nedarilo). Priatelia prinášam Vám tak trošku iný album, pevne verím že Vás vtiahne do atmosféry lovu  jeleňa na Strednom Slovensku, ktorý nie je o love, ale o nových priateľstvách, zážitkoch ako i veľkej úcte ľudom, zvery i celej matke prírode.

Lovu Zdar !

FotoStoryAS.

Tvorba webových stránek na WebSnadno | Nahlásit obsah