Koběřice / /Kultúrne dedictvo ľudstva - sokoliarske stretnutie 2. ročník sokolnického setkání | FotoStoryAS

FotostoryAS

Menu
Reklamní sdělení
Měj své vlastní webové stránky!https://www.websnadno.czMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S WebSnadno je můžete mít i Vy.
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czAutomatizace bankovních procesů. Sloučení účtů, uživatelé a práva, rychle vyhledávání.
Airsoft S.A.Shttps://airsoftsas.websnadno.czAirsoftová sportovní organizace zaměřena rozvoj a tréninky děti a dorostu.

Vydarená akcia, ktorá sa stala tradíciou, tak by sa dal zhodnotiť ročník 2017

„Sokoliarskej akcie Zažij kulturní dědictví lidstva – 2. ročník sokolnického setkání“

Opäť po roku ( I.ročník ), som zavítal do malebnej krajiny na Prostějovsku  do obce Koběřice na pozvanie od kamaráta. Počasie , bolo takmer na objednávku , okrem druhého loveckého dňa, keď nás prekvapila hustá hmla, ktorá trvala až do poobedných hodín. Opätovné stretnutie s výnimočnými luďmi z kruhu dravcov ako i s organizáciou a manželským párom z Dotkni se Kridel, ktorí svojou výnimočnou prácou zapália nielen detské srdce zvedavosťou a nezabudnuteľným  zážitkom.

 

Lov prebiehal v revíri Předina-Kobeřice a bola to vlastne prvá poľovačka nadchádzajúcej sezóny FotoStory AS a myslím , že sezónu otvorila veľmi dobre...

Výborná atmosféra medzi sokoliarmi, medzi domácimi poľovníkmi a hlavne divákmi počas prehliadky i počas poľovačky predurčovala výborný výsledok a splnený cieľ celého víkendu... a to

Zážitkový a dokonale strávený víkend s priateľmi a prechádzkou počas nastupujúceho babieho leta.

Ďakujem za tolerovanie foto-cvakov a za tom že som mohol byť súčasťou tejto rozbiehajúcej tradície.

 

Slová organizátora ( Radomil Holík)

Zažij kulturní dědictví lidstva – 2. ročník sokolnického setkání v honitbě Předina – Kobeřice Letní měsíce uplynuly jako voda v potoce a opět přišel čas podzimu. Stromy se začaly oblékat do šatů, jenž oplývaly mnoha odstíny žluté a červené barvy. Nastal čas společných lovů. Lovy v tomto čase pořádají myslivci už po mnoho generací a letos tomu nebylo jinak. Tento první lov patřil sokolníkům a jejich opeřeným spojencům. Myslivci hospodařící v honitbě Předina – Kobeřice se rozhodli, že opět nabídnou široké veřejnosti možnost, státi se přímými aktéry oné události. Možnost prožít vše na vlastní kůži a na vlastní oči pozorovat majestátního orla skalního, jestřába lesního, či káně Harissovo přímo při lovu. Ono sobotní ráno bylo zalito slunečními paprsky a azurově modré nebe naznačovalo, že den bude typický pro babí léto. Když zazněly první tóny, linoucí se z lesnice, lidé poznali, že signál velí nástup a my mohli začít vesele. Ti nejmenší, jenž do lečí vstoupit nesměli, mohli na místním hřišti spatřit, kterak káně falešného zajíce uchvátilo, jak velké rozpětí křídel má orel, nebo jak z nebes raroh útočil na vábítko. Ti odrostlejší se vzápětí do polí vydali, aby dědictví lidstva a nádherný den v přírodě zažili. A že bylo na co se koukat. O tom všem, při tónech posledního Halali, vypovídal slavnostní výřad ulovené zvěře. O poslední leči, při konzumaci vynikajícího srnčího guláše a nad sklenicí dobrého piva, vyprávělo se pak, co kdo viděl, zažil a ulovil, či vyfotil. A protože se našim hostům u nás opět velice líbilo, slíbili, že se v příštím roce, snad, shledáme u dalšího sokolnického setkání.

Tvorba webových stránek na WebSnadno | Nahlásit obsah