Week-end de chasse - Ginger team Le Pelerin (hunting) | FotoStoryAS

FotostoryAS

Menu
Reklamní sdělení
english1to1 - výuka angličtinyhttps://www.english1to1.czSPEAKING IS EASY - obecná a obchodní angličtina, konverzace, děti, maturanti, Cambridge zkoušky.
Levne Radiatoryhttps://levneradiatory.pageride.czVyužijte DOPRODEJ deskových radiátorů ZA STARÉ CENY
Jackob Sochyzkovu.cz https://www.sochyzkovu.czVýroba na zakázku i dle foto. Exkluzivní umění ČR auta-motorky-dekorace-postavy-sci-fi-zvířata

Week-end de chasse - Ginger Team Le Pelerin

 

Prvý októbrový víkend som, s veľkou dávkou zvedavosti, prijal pozvanie absolvovať spoločný lov na čiernu zver za hranicami a to do malebnej krajiny ako z francúzskych románov... na francúzskom vidieku ,Wittring , Loraine.

Ako člen profesionálnej loveckej smečky Farma Helena s vodcom Rudolfom Slabom sme sa vydali na 800km cestu naprieč Nemeckom a so štvorčlennou - štvornohou posádkou.

Po veľmi milom privítaní na mieste a večery s tradičným francúzskym jedlom, nás ráno čakal prvý lovecký deň.

Počasie, nám prialo.

Východ slnka nad pasienkami... pomaly rozjasnieval deň a prvé lúče daroval prichádzajúcim autám lovcov ako i vodcov štvornohých pomocníkov, prípravy a vybavovanie psov ochrannými vestami, gps obojkami a skvelá ranná atmosféra pri výbornej káve naznačovala, že to bude opäť jeden z tých spomienkových dní.

Prvý deň som bol poslaný organizátorom, pre lepší výhľad na štont, výborná voľba a skvelé miesto. Čierny rytieri sa prišli ukázať i nám.

Nedeľné ráno... to už slnko nevyšlo, ale za to dlhotrvajúci dážď to zodpovedne zobral do rúk.

Tentokrát  som zaujal miesto ? medzi psovodmi a honcami v ťažkom teréne, za sústavného bičovania dažďa...Výborná práca psov, organizácia v hustom poraste zmiešaného lesa bola ukážková.

Deň, sa blížil ku koncu.

 

Posledná leč a pasovanie v réžii francúzskych tradícií ako i celý priebeh loveckého víkendu bol veľmi zaujímavý... .Rozdiely vnímania a uctenie si zvery ako i celkové vnímanie spoločnosti sú veľkou skúsenosťou, príjemnou skúsenosťou. Viac informácií sa budete môcť dočítať v časopise Svet Myslivosti.

Ďakujem za pozvanie, za spoznanie skvelých ľudí ako za možnosť sa na víkend stať členom loveckej spoločnosti v tejto príjemnej komunite.

FotoStory AS

Slová hlavného vodcu s profesionálnej loveckej smečky Farma Helena (Rudolf Slabá):

"Byla to velmi zajímavá pracovní zkušenost jak pro mě tak i pro naše lovecké psy, věřím, že jsme nebyli ve Francii naposledy a doufám,  že na oplátku přivítáme některé lovce na kynologicke či myslivecké akci v České republice. Zážitky se pokusíme zprostředkovat v některém čísle časopisu Svět Myslivosti doplněné o fotografie od Adama Simandela"

 

 

 

Tvorba webových stránek na WebSnadno | Nahlásit obsah