Hunting day in Slovakia (Ivanka pri Dunaji) | FotoStoryAS

FotostoryAS

Menu

Hunting pheasant in Slovakia ( Ivanka pri Dunaji)

Sezóna je v plnom prúde. A tak som minulý týždeň prijal trošku na rýchlo a neočakávane pozvanie od kamarátky Zuzana Šátková na poľovačku na drobnú zver neďaleko Bratislavy... .

Mal som v pláne isť na Slovensko, i vďaka prípravám a jazdeckému tréningu, tak prečo nie. Batoh s poľovníckym oblečením, nosím už preventívne v taške, takže nič nebránilo stráviť sobotné dopoludnie v poliach a vetrolamoch na západnom Slovensku. Počasie i napriek chladnému ránu predznamenalo i vďaka azúrovo-modrej oblohe krásny deň. Milé privítanie od zástupcov Poľovníckej spoločnosti „Bažant“ Ivanka pri Dunaji a pekné prekvapenie a stretnutie s Monika Pirova ako i Juraj Ďurďovič s ktorým sme sa stretli pred rokom na XXIV.Memoriále prof. J. Svobody v Litovli.

Svet je naozaj malý. Lovecký deň sme zahájili, smutne, s úctou a nesmiernou poctou. Sú to okamihy, spoločne okamihy na spoločných poľovačkách, ktoré robia poľovníctvo poľovníctvom. Organizačné a bezpečnostné pokyny, sú súčasťou poľovačiek, v poslednej dobe potrebná viac ako inokedy. Slnko stúpalo a my sme odhadzovali oblečenie už po prvom kole. Krásne počasie a výborná práca psov, bez ktorých by to snáď ani nešlo.

 

Musím vyzdvihnúť celkovú organizáciu ako i skvelú atmosféru celej poľovačky. Sú momenty kde sa cítite príjemne i keď väčšinu ľudí vidíte prvý krát a toto bol presne tento prípad, výborná partia.

Rád by som ešte raz poďakoval za pozvanie, ako i za tolerovanie foto - cvakov, za ukážkovú disciplínu a zmysel pre zdravý rozum i vďaka ktorému sme sa všetci stretli na poľovníckej chate, kde sme poľovnícky uctili ulovenú zver. Vydarený lovecký deň sme ukončili na poslednom kole na Poľovníckej chate s luxusným pohostením.

 

 

Ďakujem a Lovu Zdar FotoStory-AS