Lomensko | FotoStoryAS

FotostoryAS

Menu
Reklamní sdělení
Cepelsnakeshttps://www.uzovka-cervena.czChov a prodej barevných forem užovky červené , heterodonů, Krajty královské a korálovek
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czAutomatizace bankovních procesů. Sloučení účtů, uživatelé a práva, rychle vyhledávání.
Dobrokrok z. s., správným směremhttps://www.dobrokrok.czDali jsme si za cíl pomáhat zvířatům a seniorům. Pomáhat můžete i vy, třeba nákupem Dobromisky.

Lomensko

... ako každý rok... .

   Ako každý rok v polovici prvého mesiaca navštevujem už tradične spoločnú poľovnú akciu so „Zlínsky šakal“ .Tento rok nebol iný a keď mi Ján Frkal , jeden z členov ako sa nazývajú z „party kamarátov -kynológov Zlínsky Šakal, volal že posledná nahaňka je plánovaná na 13.1 2018, ani na chvíľu som neváhal a pozvanie som prijal. Tradície sa musia dodržiavať a obzvlášť tie príjemné. S Janom a ďalšími starými známymi som sa stretol už v piatok a trošku sme rozobrali spoluprácu a zážitk z uplynulej sezóny.

Zlínsky šakal prijal patronát ako organizácia, ktorá spolupracuje so školami a následne robí osvetu medzi mládežou z hľadiska poľovníctva na prvý ročník Workshopu pre deti, Wo-Do „Junior“. Počas večera sme plánovali nasledujúci deň a zbožne sledovali predpoveď počasia.

   Počas troch rokov čo navštevujem túto akciu sa vždy jednalo o veľmi príjemný deň prepletený výbornou atmosférou a náladou i napriek veľmi ťažkému terénu s množstvom hutníkov a výškových prevýšení. Tento rok , ako prvý nebol sneh, teda spočiatku. Počas naháňky nenapadne začal poletovať sneh a za pár minút nás doslova zasypal.

Kilometre v nohách a spomienky v hlavách, tak by som charakterizoval sobotný deň.

 

   Bezpečnosť a organizácia ako pominulé roky bola na vysokej úrovni a vôbec rád by som vyzdvihol  strelcov za ukáznenie a odhad...keď v nepriehľadnom počasí, či snáď vrtoch, zbytočne neohrozovali honcov streľbou a radšej sa lovenou zverou len kochali. I keď bol výrad slabší, ovšem to neznamená, že zver vidieť nebolo. Ja osobne som sa takmer na chrbte diviaka takmer povozil a honci v tlaku v hustom teréne by mohli tiež rozprávať , jednak z porastu bolo počuť, že rande tam mal takmer každý vo vzdialenosti  prekračujúcu únosnú mieru.

   Tento deň, radím do dní spomienkových , nikomu sa nič nestalo, nikto sa nestratil a všetci , strelci, honci a psovodi sa úspešne stretli v Myslivne MZ Hrubá Jedľa v Slušoviciach

 

 

 

 Rád by som poďakoval za pozvanie kamarátov Janovi Frkalovi Michalovi Koudelkovy zo Zlínskeho šakala a celému Poľovníckemu združeniu MS Hrubá Jedla  ako i hosťom a honcom za tolerovanie mojich foto-cvakov,  za neutíchajúci optimizmus  ako i skvelú náladu počas dňa.

 

 

 

Ťeším sa na ďalšie spoločné akcie a rád som Vás všetkých opäť po roku videl.

Počas tradičnej tomboly na poslednej leči, cenu, ktorú sme venovali (FotostoryAS a Prosublimaci.cz) prišla k svojmu majiteľovi... Srdečne gratulujeme a Lovu Zdar.

 

                                                                                                                                   2016                                                                                                                2017

 

Tvorba webových stránek na WebSnadno | Nahlásit obsah