VII.ročník Memoriál MVDr. Jiřího Michálka | FotoStory A.S.

FotostoryAS

Menu

VII.ročník Memoriálu MVDr. Jiřího  Michálka 

31.08-2.9. 2018 HS Čelákovice

časopis Poľovníctvo a Rybárstvo

MVDr. Jiří Michálek sa narodil 2.3.1923 v Protivíne (Južné Čechy), od roku 1924 do roku 1950 žil v Brne, od roku 1951 žil v Kroměříži. Zakladajúci funkcionár, dlhoročný poradca chovu, čestný člen klubu KCHHMO

10850017_746116575462591_1991975318974206847_n

Dr. Michálek si ako prvý doviezol zo Slovenska fenu maďarského hrubosrstého stavača BESSY Veča od chovateľa pána Doskočila zo Šale. Tým začal chov tohto plemena u nás. Táto fena mala potom v priebehu rokov 1973-1982 vrhy celkom sa 60 šteňatami. Dr. Michálek sa stal prvým propagátorom tohto plemena v ČR. V roku 1992 bol celoštátnej klub, v rámci delenia federácie, tiež rozdelený a v Českej republike vznikol samostatný Klub hrubosrstých a maďarských stavačov. Dr. Michálek v ňom od jeho založenia do roku 1998 funkciu poradcu chovu (v tom čase mu už bolo 75 rokov). Za svoju dlhoročnú aktívnu a významnú činnosť pre rozvoj českého poľovníctva a kynológie prevzal množstvo čestných uznaní, diplomov a medailí. Z tých najvýznamnejších menujme aspoň bronzovú, striebornú a zlatú medailu Za zásluhy o československé poľovníctvo a bronzovú medailu za Zásluhy o rozvoj slovenského poľovníctva. Od roku 1999 bol Dr. Michálek už len čestným členom Klubu hrubosrstých a maďarských stavačov.

Na jeho počesť sa prvýkrát v roku 2000 usporiadala klubová súťaž v poľnej a vodné prácu "O putovný pohár MVDr. Jiřího Michálka ". Keď v roku 2005 MVDr. Jiří Michálek zomrel, bola táto súťaž od ročníka 1996 premenovaná na "Memoriál MVDr. Jiřího Michálka ". Vzhľadom na zmenu ČMMJ zostal iba názov Memoriál MVDr. Jiřího Michálka, ale v skutočnosti sa teraz jedná o dvojdňový súťaž, ktorá sa skladá zo PZ a SZVP.

DSC_4452

Po minuloročnom pozvaní od predsedu klubu KCHHMO (fb) Petra Novotného  na zúčastnenie sa XXIV. ročník Memoriálu prof. Jaroslava Svobody som tento krát neváhal a prijal pozvanie i na VII. ročník Memoriálu MVDr. Jiřího Michálka.

Výborná piatková atmosféra medzi účastníkmi, rozhodcami a korónou bola predzvesťou že o výborne strávený víkend bude postarané. Stretnutie s priateľmi so Slovenska ako i s účastníkmi z minulých akcii dodávalo súťažnej atmosfére, skôr priateľské stretnutie so záujmom o loveckú kynológiu.

Zbor rozhodcov:
Vrch. rozh. Václav Prouza
riad. skúš. JUDr. Jan Barták 
rozh. Jan Kopřiva
rozh. Martin Blažek 
rozh. Martin Hartl 
rozh. Lucie Svobodova
rozh. František Varga 
rozh. Ivan Dugovič 
rozh. František Matějka 
rozh. Jaroslav Kouba 
rozh. Josef Korelus 
rozh. Ladislav Slavík

 

Ako sa na akcie tohto typu patrí, organizátori i napriek nepriazni počasia memoriál hravo zvládli.

 

Rád by som poďakoval Petrovi Novotnému ako i Štěpánke Kolářovej za veľmi milé privítanie ako i za vytvorené podmienky pre moju prácu.

 

 1. Ballantine Damashca Aponivi (MOK), vodič Petr Slavík - I.cena, 391 bodov,  Víťaz MJMKlubový víťaz, CACT, Nejlepší pole.

2. Ola z Plzínů (NDO), vodič Radek Duda - I. cena, 379 bodov, CACT

3. VINNIE Stella Venandi (NDO), vodič Ing. Zuzana Veselá - I.cena, 373 bodov, Res.CACT

V neposlednom rade by som rád poďakoval všetkým zúčastneným za tolerovanie foto-cvakov, neutíchajúci optimizmus počas dvoch náročných dní, a dúfam, že sa čoskoro opäť uvidíme .