VIII. ročník Memoriál MVDr. Jiřího Michálka | FotoStory A.S.

FotostoryAS

Menu

Memoriál MVDr. Jiřího Michálka VIII.

         Tak, ako každý rok i tento rok som prijal pozvanie na kynologickú udalosť, ktorú organizoval Klub chovatelů hrubosrstých a maďarských ohařů. Predpoveď počasia už predchádzajúce dni na termín memoriálu nebola moc priaznivá. Po príchode na miesto, predpoveď bola naozaj presná. Od piatku večera, keď bolo losovanie a zahájenie, už dážď úpenlivo bubnoval svoje mokré sonety do okien penziónu na okraji Prahy.

Staré známe tváre priateľov a známych tíšil moju nervozitu s nastávajúceho dňa. Memoriál bol organizačne zvládnutý na výbornú. Jedinou chybou bolo počasie, ale tomu sa zabrániť nedalo, jedine ak dobrou náladou a perfektnou atmosférou , čo sa teda úspešne podarilo splniť počas dvoch veľmi náročných skúškových dní plných vody, blata, vetru a chladu. Preverilo nie len pripravenosť psov a psovodov ale i rozhodcov a koróny.

Chcel by som poďakovať celému organizačnému tímu na čele s Petra Königová za pozvanie a dokonalú organizáciu. Treba si ctiť a vážiť ľudí, ktorí vyvíjajú snahu a aktivitu a urobia toho o kúsok viac ako je od nich žiadané. Celému Klubu chovatelů hrubosrstých a maďarských ohařů, Petrovi Novotnému za opätovnú dôveru a hlavne za neskutočne milé privítanie a prekvapenie ktoré mi zobrali slová z úst. A v neposlednom rade všetkým ktorí boli účastníkmi na Memoriáli MVDr. Jiřího Michálka . Ak niečo robíme srdcom, potom je všetko odsúdené k úspechu.

Lovu a loveckej kynológií zdar.